דג-פנוטיוס פילמנטוסוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיFilamentosus Puntius
שם עבריפנוטיוס פילמנטוסוס
שם לועזיblackspot barb
מיקום גיאוגרפיהודו בעיקר במדינות הדרום מערביות – קירלה, טמיל נאדו וקרנטקה.
כללידג להקה , מצוי לאורך החוף במים מתוקים ומלוחים קמעה של נהרות, ביצות ומאגרים. חובב מים עם זרימה ומעושרים בחמצן יחד עם דגי דוניו ובוטיות. הדג נחשב מיוחד בזכות סנפיר הגב שמתפצל – רק אצל זכרים בוגרים. Filamentosus Puntius
תנאי האקווריוםיש להכין אקווריום של 150 ליטרים ומעלה עם סלעים ומצע חולי, מומלץ להוסיף חלוקי נחל ולבצע החלפות מים רבות בכדי לשמור על רמת ניטריטים נמוכה. חשוב לספק אוורור מוגבר.
הבחנה בין המיניםיש קושי רב להבחין בין המינים , סנפירי הגב של הזכר בוגר ארוכים יותר .
רצוי לגדל ביחד קבוצה מ 8 פריטים ומעלה.
גודל פוטנציאלי15 ס"מ
תזונהניתן לספק מזון מסחרי לדגי נוי. יש לגוון עם מזון בשרי חי או קפוא.
שותפים לאקווריוםלשלב עם דגי דוניו ובוטיות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהקשה לביצוע אבל לא אפשרית. יש לארגן אק מינימום 110 ליטר עם תאורה עמומה, גאווה מוס כמצע לביצים. מים רכים באזור הניטרלי עם טמפרטורה של 26 מעלות. רצוי לאכלס קבוצה גדולה של זכרים ונקבות.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותקשה לביצוע אבל לא אפשרית. יש לארגן אק מינימום 110 ליטר עם תאורה עמומה, גאווה מוס כמצע לביצים. מים רכים באזור הניטרלי עם טמפרטורה של 26 מעלות. רצוי לאכלס קבוצה גדולה של זכרים ונקבות.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל
כותבאמיל וגנר
כמות צפיות5365
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
Filamentosus Puntius
פנוטיוס פילמנטוסוס
blackspot barb
פנוטיוס פילמנטוסוס