דג-פרקולה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיAmphiprion percula
שם עבריפרקולה
שם לועזיPercula Clownfish
מיקום גיאוגרפיהאוקיאנוס השקט וההודי
כללידג הפרקולה או בשמו העממי-נמו, הינו דג מים מלוחים מהעמידים, הנפוצים והקלים לגידול שיש בתחביב. את הקפיצה הגדולה בפופולריות שלו חייב דג זה לסרט מוצאים את נמו שלאחריו הייתה דרישה גדולה לדג ברחבי הגלובוס. הדג מגיע במופה צבעים של כתום ועליו פסים לבנים. לדג זה יש דג הדומה בטבע ונקרא בדרך כלל פרקולה מזוייף (Amphiprion ocellaris) אך ההבדלים הניכרים בינם הם שאצל האמיתי יש פסים שחורים בשולי הפסים הלבנים ויש לו סנפיר גב שווה בגובה לעומת המזוייף שאצלו הסנפיר גבוה יותר. הפרקולה נחשב כ-גופי של המים המלוחים מכיוון שהוא עמיד מאוד ולרוב משמש כדג סטרטר לאקווריום.
אני בכלל חושב שהמראה של פרקולות בשושנה הוא אחד המראות היפים ביותר.
היררכיה: כמו להקת זאבים גם אצל הפרקולות להקה מכילה זוג דומיננטי מתרבה יחיד ועוד כ4-5 זכרים שקטנים מהם. ברגע שהזכר מת אז זכר אחר מחליף אותו (הגדול מבין הקטנים) ואולם תהליך זה ייקח זמן מה. אך אם הנקבה מתה קורה דבר מוזר ומדהים כאחד: הזכר השליט מחליף מינו לנקבה והזכר הגדול מבין הקטנים הופך לזכר הדומיננטי וכך ממשיכים לשמור על ההיררכיה.
תנאי האקווריוםנפח מיכל: החל מ60 ל' אך בעלי ניסיון יצליחו לשכנם בנאנו ריף.
יש לשמור על כללי האצבע הנהוגים במלוחים למרות שדג זה סבלני.
עדיף לשכן עימו שושנה בה הוא ירגיש בבית.
הבחנה בין המיניםהנקבה גדולה יותר מהזכר ואף רחבה ממנו בבטנה.
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהאוכל כל. יעדיף מזון חי כמובן. יש לשלב מזון צמחי בתזונה.
שותפים לאקווריוםיכול להסתדר עם דגים שקטים ממינים אחרים שלא יראו בו טרף. הוא עלול ליהיות טריטריאלי כלפי בני מינו השושניים האחרים ואף בזמן רבייה אין להחזיק יותר מזוג אחד באקווריום
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייההרבייה פשוטה יחסית. הזכר והנקבה עוברים אל מתחת לשושנה למקום נסתר בחסות השושנה. הנקבה מטילה את הביצים והזכר מפרה אותם. לאחר כ3 ימים הביצים בוקעות ויוצאים ליצנים קטנים. בשלב זה האכלת הפרקולות היא קריטית ולמשך 3 שבועות יש לדאוג להם למזון חי זעיר כגון ארטמייה וטוביפקס. לוקח לליצנונים כחודש לפתח עמידות כשל הוריהם לארס השושנה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח בחנויות המתמחות
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH8 עד 12
קושי גידולקל
רמת מליחות1.017
התאמה לריףכן
כותבevox
כמות צפיות8048
קישור לפרופיל
תמונות נוספות