דג-קורידורס בורגאסי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCorydoras burgessi
שם עבריקורידורס בורגאסי
שם לועזיCorydoras burgessi
מיקום גיאוגרפידרום אמריקה
כלליקורידורס בורגאסי נפוץ בנהרות במדינת ברזיל, כדוגמת האמזונס והריו נגרו. שמו ניתן לו עוד בשנה בו התגלה לראשונה(1987) כמחווה לחוקר דגים בשם וורן בורגאס. רבים נוטים להתבלבל בין קורידורס זה לקורידורס נוסף אשר דומה לו- קורידורס אדולפי. צבעם דומה וכך גם סידור הצבעים על גופם. ההבדל הבולט ביותר ביניהם הוא הפס השחור, אשר אצל הבורגאסי נמשך לאורך סנפיר הגב והגב עצמו בלבד, ולעומת זאת אצל האדולפי נמשך גם לחלקו התחתון של הגב. דרך נוספת להבדיל ביניהם היא צבע הפס הכתום הממוקם באיזור הראש. אצל הבורגאסי הוא יהיה לרוב בהיר מאצל האדולפי.Corydoras burgessi
תנאי האקווריוםהיות ומדובר בדג להקה, יש לספק לקורידורס המנומר אקווריום בנפח של 60 ליטרים לכל הפחות עם מרחב שחייה ניכר בחלקו התחתון. באקווריום בו משוכן דג זה מומלץ להשתמש בחצץ גרוס דק, אשר משמש קורידורסים להתחפרות בו בניסיון למצוא מזון בקרקעית האקווריום. מבחינת תנאי מים הקורידורס המנומר אינו דג דורשני במיוחד ויסתפק במים בעלי ערכים מאוזנים, אשר יושגו ע"י פילטרציה טובה והחלפות מים קבועות. מומלץ לא להשתמש בתאורה חזקה במיוחד באקווריום בו משוכן דג זה, במיוחד באם מדובר באקווריום נמוך או ללא דקורציה/ צמחייה כלל.
הבחנה בין המיניםאינה חד משמעית. לרוב הנקבות גדולות יותר מן הזכרים ובמבט מלמעלה נראות כבעלות מראה "עגלגל" מהם.
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהקורידורס בורגאסי הינו אומניבור ( אוכל כל). יש להאכילו במזון שוקע יבש מתאים לקורידורסים ולהעשיר את תפריטו באמצעות האכלה באוכל חי/ קפוא כדוגמת ארטמיה, תולעי דם וקריל.
שותפים לאקווריוםשותפים אידיאליים יהיו כל דגי הקהילה, ואף ציקלידים ננסיים או רגועים. אין לשלב דג זה עם ציקלידים גדולים ותוקפניים, משום שאלה עלולים להוות לו סכנה.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהאפשרית. יש לשכן להקה באקווריום רבייה יעודי, כאשר היחס המומלץ הוא 2 זכרים על כל נקבה. בטבע, הדג מתרבה בעת חילופי העונות ועם תחילת הגשמים, ולכן מומלץ לדמות זאת באקווריום הביתי על מנת לזרז רבייה. הדבר נעשה ע"י הורדת מפלס המים באקווריום למשך תקופת זמן והעלאתו חזרה תוך טיפטוף מים קרירים יחסית לאקווריום. שילוב מי אוסמוזה בהחלפות המים ובדימוי הגשם יתרום לריכוך המים ולדימוי המים במקורות מהם בא הדג ובהם מתרבה. במקרים רבים, ימים ספורים לאחר דימוי הגשם יחל תהליך הפריית הביצים בתנוחת ה"T" האופיינית לקורידורסים, ותתרחש ההטלה.
נקבה מטילה בדרך כלל כ-60 ביצים, אשר בוקעות לאחר 3-4 ימים. את הדגיגים יש להפריד מן ההורים ולהאכיל במזונות מיניאטוריים מתאימים, כדוגמת ארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
כותבמאור בר-יוסף
כמות צפיות3918
קישור לפרופיל
תמונות נוספות