דג-קורידורס ברבטוס -ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיScleromystax barbatus
שם עבריקורידורס ברבטוס
שם לועזיBanded corydoras , Bearded corydoras
מיקום גיאוגרפיברזיל-יבלי האמזונאס
כלליאחד הקורידורסים היותר מרשימים בעניי. הקורידורס במופע הזכר בעל גוף נקוד, פס לבן זהבהב שעובר עיני הדג ולאור החלק העליון של גופו. לדג זה ישנם זיפים קטנים על פניו מה שהקנה לו את שמו קורי' מזוקן. על אף כל הרצון שלי להשיג דג זה עדיין לא עלה בידי לראותו בארץ.
תנאי האקווריוםגודל האקווריום צריך להיות מ-60 ליטר לקבוצה של 5-6. על האק' להכיל חול או חצץ דק ולא חד מחשש לפגיעה בגחון והשפם.רצוי להוסיף דקורציה של גזעים ומוסים כמו גאווה מוס.
המים צריכים להיות נקיים ומחומצנים למרות שלקורים נשימת מעי המאפשרת להם לשרוד גם בתנאי מים לא נקיים.
הבחנה בין המיניםהנקבה גדולה מעט מהזכר ובמבט על עגלגלה יותר.בנוסף לזכר יש פס על פניו וזיפים.
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהאוכל כל ויאכל כמעט את כל סוגי המזון היבש והקפוא.ניתן להאכיל בטבליות שוקעות . אוכל כמו תולעי דם וטוביפקס יתקבלו בהתלהבות חי או מת.
שותפים לאקווריוםכל הדגים הטרופים השקטים המתאימים לתנאי המים .
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהרכישה של מינימום 6 פרטים תבטיח הווצרות זוג אחד או יותר.הם נוטים להתרבות בסתיו עם חילוף העונות ותחילת עונת הגשמים. הורדת הטמפ' והלחץ הברומטרי המשולב עם החלפות מים יעודדו את הרבייה.שילוב של מזון חי כמו טוביפקס ויחס של 2-3 זכרים על נקבה הוא מתכון טוב לעידוד הטלה.
הזכר ירדוף אחר הנקבה וכשהיא תתרצה תחל בנקיון של צידי העלים וזכוכית האק'. לאחר מכן הזכר יתחכך בנקבה הנקבה משחררת קבוצת ביצים לתוך "סל" שנוצר מקיפול סנפירי החזה שלה והם יכנסו לתנוחת "T"בה הזכר יפרה קבוצת ביצים.
לאחר מכן הזכר והנקבה ישקעו לקרקעית למנוחה קצרה עד שהנקבה תמצא מקום מתאים להדבקת הביצים. הביצים בוקעות אחרי 4-5 ימים וכעבור עוד 3 ימים הדגיגים שוחים בחופשיות. ניתן להאכיל באבקת מזון טחונה עד שיגדלו הדגיגים ויוכלו לאכל ארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 10
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות6676
קישור לפרופיל
תמונות נוספות