דג-קורידורס גולד לייזר-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCorydoras sp. Cw010
שם עבריקורידורס גולד לייזר
שם לועזיGold Laser Cory
מיקום גיאוגרפיפרו
כלליקורידורס גולד לייזר או בשמו האחר- קורידורס פס זהב, התגלה לראשונה בשנת 1858 במדינת פרו. קורידורס זה נחשב בעיני מגדלים רבים כיפה מבין מיני משפחתו ובשל כך נדיר באצרנו ומחירו יקר ביחס לשאר המינים ממשפחתו. כפי שניתן להסיק משמו, קורידורס זה מאופיין בפס צר בצבע זהוב(גולד) אשר חוצה את גופו לאורך.Gold Laser Cory
תנאי האקווריוםדג זה דורש מיכל בנפח של 60 ליטר לכל הפחות ומים באיכות סבירה ומעלה ובעלי ערכים מאוזנים.
עקב היותו דג להקה כשאר חברי משפחתו, דורש הקורידורס גולד לייזר שטח נרחב יחסית לשחייה(בשילוב עם מקומות מסתור מעטים) ומצע ברמת גריסה נמוכה אשר יאפשר לו את ה"התחפרות" האופיינית לו בניסיון למצוא מזון בקרקעית המיכל.
הבחנה בין המיניםהזיהוי יכול להיות קשה עד בלתי אפשרי. הנקבות בדרך כלל מעט גדולות יותר ומאופינות במראה "נפוח" במקצת.
גודל פוטנציאלי6 ס"מ
תזונההקורידורס גולד לייזר ניזון בשבי בעיקר מאוכל מסחרי בצורת טבליות. אפשר להאכילו בטבליות מיועדות לשוכני קרקעית או לקורידורסים. לשם גיוון והענקת ערכים תזונתיים נוספים לדג, אפשר להאכיל במזון קפוא/חי כמו תולעי דם ו-או שרימפסים קטנים קפואים אחת לשבוע או אף פעמיים בשבוע.
שותפים לאקווריוםקורידורס גולד לייזר הוא דג שקט ורגוע ויסתדר עם כלל דגי הקהילה, ואף עם ציקלידים קטנים ולא תוקפניים. אין לשכנו עם דגים שפיהם גדול מגודלו או עם ציקלידים תוקפניים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהשיטת הרבייה דומה לשאר משפחת הקורידורסים. הרבייה קלה יחסית ונעשית במסגרת של להקה. מומלץ להאכיל במזונות קפואים וחיים כמו תולעי דם בזמן תקופת הרבייה על מנת לעודדה. על מנת להכין את הלהקה לרבייה, יש להוריד ממפלס המים 40%-50% ולאחר כמה ימים לדמות גשם ע"י התזת אותה כמות מים חזרה לאקווריום.
לאחר הדמיית הגשם יחלו הקורידורסים בתהליך הרבייה והביצים יוטלו על משטח כלשהו ברחבי המיכל. הבקיעה מתרחשת לאחר 4 ימים בממוצע ואינה מצריכה תנאים מיוחדים. את דגיגי הקורידורס לייזר יש להתחיל ולהאכיל לאחר 3-4 ימים במזונות חיים מיניאטוריים כדוגמת ארטמיה מובקעת צעירה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל
כותבמאור בר-יוסף
כמות צפיות5254
קישור לפרופיל
תמונות נוספות