דג-קורידורס מנומר-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCorydoras leopardus
שם עבריקורידורס מנומר
שם לועזיLeopard corydoras
מיקום גיאוגרפידרום אמריקה, נהרות ברזיל
כלליהקורידורס המנומר, או הקורידורס הנמרי הוא מין יפייפה ממשפחת הקורידורסים, אשר מגיע אלינו מנהר האמזונס אשר בברזיל. שם נוסף המשויך לו לעיתים הוא קורידורס ג'ולי. שמו המיוחד הוקנה לו בעקבות תבנית צבעיו המורכבת מנקודות שחורות רבות המכסות את גופו ומזכירה תבנית צבעיו של נמר. בטבע, משמש מופע הצבעים היחודי הזה את הקורידורס המנומר לצורכי הסוואה. כיום נחשב קורידורס זה לאחד הקורידורסים היותר פופולאריים בקרב חובבים, יש האומרים בשל התנהגותו השונה משאר חברי משפחתו במסגרת של להקה. את הקורידורס המנומר אפשר ואף מומלץ לשלב במגוון סוגי אקווריומים, שכן למרות גודלו הקטן הוא אינו "נבלע" בין צמחייה צפופה או דגי מוקד צבעוניים.Leopard corydoras
תנאי האקווריוםהיות ומדובר בדג להקה, יש לספק לקורידורס המנומר אקווריום בנפח של 60 ליטרים לכל הפחות עם מרחב שחייה ניכר בחלקו התחתון. באקווריום בו משוכן דג זה מומלץ להשתמש בחצץ גרוס דק, אשר משמש קורידורסים להתחפרות בו בניסיון למצוא מזון בקרקעית האקווריום. מבחינת תנאי מים הקורידורס המנומר אינו דג דורשני במיוחד ויסתפק במים בעלי ערכים מאוזנים, אשר יושגו ע"י פילטרציה טובה והחלפות מים קבועות. מומלץ לא להשתמש בתאורה חזקה במיוחד באקווריום בו משוכן דג זה, במיוחד באם מדובר באקווריום נמוך או ללא דקורציה/ צמחייה כלל.
הבחנה בין המיניםאינה חד משמעית. לרוב הנקבות גדולות יותר מן הזכרים ובמבט מלמעלה נראות כבעלות מראה "עגלגל" מהם.
גודל פוטנציאלי6 ס"מ
תזונההקורידורס המנומר הינו אומניבור ( אוכל כל). יש להאכילו במזון שוקע יבש מתאים לקורידורסים ולהעשיר את תפריטו באמצעות האכלה באוכל חי/ קפוא כדוגמת ארטמיה, תולעי דם וקריל.
שותפים לאקווריוםשותפים אידיאליים יהיו כל דגי הקהילה, ואף ציקלידים ננסיים או רגועים. אין לשלב דג זה עם ציקלידים גדולים ותוקפניים, משום שאלה עלולים להוות לו סכנה.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהאין פרטים מדויקים על רבייתו של הקורידורס המנומר, אך עם זאת ידוע כי הרבייה אפשרית גם באקווריום הביתי. ההשערה הרווחת היא שהדג מתרבה בעת חילופי העונות, ולכן יש לדמות זאת באקווריום הביתי על מנת לזרז רבייה. הדבר נעשה ע"י הורדת מפלס המים באקווריום למשך תקופת זמן והעלאתו חזרה תוך טיפטוף מים קרירים יחסית לאקווריום. האכלה מרובה במזונות חיים וקפואים תעזור גם כן בזירוז הרבייה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע מעת לעת
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל
כותבמאור בר-יוסף
כמות צפיות5288
קישור לפרופיל
תמונות נוספות