דג-קורידורס פנדה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCorydoras panda
שם עבריקורידורס פנדה
שם לועזיPanda Cory
מיקום גיאוגרפידרום אמריקה , פרו.
כלליהקורידורסים הינם מין במשפחת דגי החתול המשוריינים Callichthyidae.
השם קורידורס מקורו ביוונית: cory= קסדה ,doras= עור וזה בגלל שתי שורות של קשקשים משוריינים שיש להם לאורך הגוף. הקורידורסים הינם שוכני קרקעית שקטים ומתאימים לאקווריומי דגים טרופיים.במין זה קיימים כ-180 סוגים מוגדרים ועוד רבים שעדיין לא סווגו.
לקורידורס פנדה גוף בגוון לבן חולי כאשר יש לו כתמים שחורים על העניים (בדומה לדב פנדה)יש להם כתם שחור בבסיס הזנב וסנפיר הגב שלהם שחור.כל שאר הגוף הגוון הבהיר.
תנאי האקווריוםגודל האקווריום צריך להיות מ-40 ליטר לקבוצה של 5-6 ללא שותפים.על האק' להכיל חול או חצץ דק ולא חד מחשש לפגיעה בגחון והשפם.רצוי להוסיף דקורציה של גזעים ומוסים כמו גאווה מוס.
המים צריכים להיות נקיים ומחומצנים למרות שלקורים נשימת מעי המאפשרת להם לשרוד גם בתנאי מים לא נקיים.
מומלץ לספק לקורידורס פנדה מקומות מסתור כמו גזעים וכדים ואף רצוי שתהיה צמחיה באקווריום.
הבחנה בין המיניםהנקבה גדולה מעט מהזכר ובמבט על עגלגלה יותר.
גודל פוטנציאלי4 ס"מ
תזונההקורידורס פנדה הוא אוכל כל ויאכל כמעט את כל סוגי המזון היבש והקפוא.ניתן להאכיל בטבליות שוקעות . אוכל כמו תולעי דם וטוביפקס יתקבלו בהתלהבות חי או מת.
שותפים לאקווריוםכל הדגים הטרופים השקטים המתאימים לתנאי המים .בגלל גודלו הקטן של קורידורס הפנדה עדיף לשכן עם דגים כמו הטטרות הקטנות ודגים שאינם אוכלי סנפירים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהרביית קורידורס פנדה קלה למדי. רכישה של מינימום 6 פרטים תבטיח הווצרות זוג אחד או יותר.הם נוטים להתרבות בסתיו עם חילוף העונות ותחילת עונת הגשמים. הורדת הטמפ' והלחץ הברומטרי המשולב עם החלפות מים יעודדו את הרבייה.שילוב של מזון חי כמו טוביפקס ויחס של 2-3 זכרים על נקבה הוא מתכון טוב לעידוד הטלה.
הזכר ירדוף אחר הנקבה וכשהיא תתרצה תחל בנקיון של צידי העלים וזכוכית האק'. לאחר מכן הזכר יתחכך בנקבה הנקבה משחררת קבוצת ביצים לתוך "סל" שנוצר מקיפול סנפירי החזה שלה והם יכנסו לתנוחת "T"בה הזכר יפרה קבוצת ביצים.
לאחר מכן הזכר והנקבה ישקעו לקרקעית למנוחה קצרה עד שהנקבה תמצא מקום מתאים להדבקת הביצים.הקורידורס פנדה מטילים קבוצות קטנות של ביצים יחסית לשאר הקורים הטלות ראשונות יכולות להסתכם ב10-15 ביצים בלבד. ניתן להשאיר את הביצים עם ההורים או להפריד אותם . הביצים בוקעות אחרי 4-5 ימים וכעבור עוד 3 ימים הדגיגים שוחים בחופשיות. ניתן להאכיל באבקת מזון טחונה עד שיגדלו הדגיגים ויוכלו לאכל ארטמיה מובקעת תולעי מיקרו גם מתאימים לסוג זה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותדי נפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 12
קושי גידולקל
כותבarik
כמות צפיות7600
קישור לפרופיל
תמונות נוספות