דג-קליפטרוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיLamprologus` callipterus
שם עבריקליפטרוס
שם לועזיLamprologus` callipterus
מיקום גיאוגרפיאגם טנגניקה
כללידג ששייך לדוגרי הקונכיות הינו אנדמי לאגם טנגנייקה.
בטבע הזכר השליט של ההרמון גונב נקבות מזכרים אחרים ומושך אותן למקום שבו נמצא המקבץ של הקונכיות שלו. זכר שליט יכול להיות בראש הרמון של עד 30 נקבות ולפעמים אף יותר! זכרים לא דומיננטים או צעירים מתקבצים בלהקות גדולות (לפעמים כמה מאות) וניזונים מגנבה של ביצים מדגים אחרים במתקפות פגע וברח. זכר שעומד בראש הרמון לא אוכל במשך כל התקופה שבה הוא שולט על ההרמון, ומצבו הגופני מדרדר. כמו כן, הוא גם מנהל מאבקי טריטוריה עם זכרים דומיננטים אחרים ומוציא הרבה אנרגיה על משיכת נקבות, הרבעתם וגניבת קונכיות. לפיכך,זכרים דומיננטים לא נשארים תקופה ארוכה כראשי הרמון ותוך זמן קצר זכרים כבדים וחזקים יותר מדיחים אותם.
צבעו של דג זה נע בין חום לחום בהיר לירקרק, כאשר לפעמיים ישנם פסים כחולים זוהרים בפנים ובסנפירים, כאשר הכל תלוי בוריאציה הגאוגרפית.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של כ 150 ליטר לפחות עם הרבה קונכיות גדולות,ולשים זכר וכמה נקבות
הבחנה בין המיניםהזכר גדול בהרבה מהנקבה
גודל פוטנציאלי15 ס"מ
תזונהאוהב מזון יבש או קפוא
שותפים לאקווריוםרוב הטנגניקאים
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייההזכר ימשוך את הנקבה לקונכייה וישחרר את זרעו, לאחר מכן הנקבה בעזרת הסנפירים מעבירה את הזרע לקונכייה ועל ידי כך מפרה את הביצים (בין 40 ל-50 ביצים). הנקבה תהיה עסוקה בשמירה על הקונכייה מפני טורפים ובטיפול בדגיגים כ-14 יום, שבמהלכם היא נשארת בקונכיה כמעט כל הזמן וברוב הפעמים גם לא אוכלת.
את הדגיגים יש להאכיל באוכל מסחרי מיועד לדגיגים ובארטמיה מובקעת
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
כותבאלון בן עמי
כמות צפיות5332
קישור לפרופיל
תמונות נוספות