דג-קסנוטילפיה ספילופטרוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיXenotilapia spilopterus
שם עבריקסנוטילפיה ספילופטרוס
שם לועזיXenotilapia spilopterus
מיקום גיאוגרפיאגם טנגניקה
כלליציקליד זה שהתגלה על יד Poll & Stewart ב 1975 נפוץ בכל רחבי אגם טנגניקה, ניזון מחסרי חוליות קטנים אותם הוא מסנן מהקרקע החולית. צבעו של הדג הוא לבן כסוף עם פיזור נדיב של נקודות כחולות זוהרות. קצותיו של סנפיר הגב מעוטרים בשחור ובחלק מהמופעים יש גם גוון צהוב לסנפיר הגב. רצוי לשכן לפחות 5-6 פריטים ביחד במיכל, בזמן הרבייה הזוג יפרוש מן הקבוצה לצורך ההטלה ציקליד Xenotilapia spilopterus
תנאי האקווריוםרצוי לספק אקווריום של לפחות 250 ליטרת אולם יש להקפיד ששטח הקרקעית גדול ככל האפשר. כמו כן נחוץ מצע חולי או מצע גרוס דק מאוד.
הבחנה בין המיניםקשה מאוד, אין הבדל צבעים או גודל בין המינים והדרך היחידה היא על פי הפפילה
גודל פוטנציאלי10 ס"מ
תזונהבשרית
שותפים לאקווריוםציקלידים קטנים ורגועים אחרים
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהרבייתו של ציקליד זה היא מהמעניינות שיש. זהו דוגר פה דו הורי (biparental) הנקבה תחזיק ראשונה את הביצים בפיה ותעבירם לזכר לאחר מספר ימים. תקופת הדגירה הנמשכת 21 יום, לאחר שיפלוט הזכר את הדגיגים למים הזוג ישמור עליהם כמה שבועות נוספים.
מין זה ידוע כאחד המחזיקים הגרועים, וכל שינוי בתנאי המים עלול לגרום לפליטה בטרם עת של הביצים\לרוות
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקשה
כותבאלעד בחור
כמות צפיות3222
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
ציקליד Xenotilapia spilopterus
זינוטלפיה ספילופטרוס
דג Xenotilapia spilopterus
זינוטלפיה ספילופטרוס אזור קסנגה