דג-קראברו-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיPseudotropheus crabro
שם עבריקראברו
שם לועזיBumble Bee
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי תפוצה בכל האגם.
כלליצורת האכילה והמגורים של הקראברו בטבע מאוד מעניינים. דג זה שוייך בעבר לג'נוס מלנוכרומיס (Melanochromis), קרברו בלטינית זה דבורה. הקרברו הוא דג שמנקה דגים אחרים מטפילים, בדומה אצל דגי מים מלוחים. הקרברו חי במערות גדולות עם שפמנון ענק שנקרא הקמפנגו (Bagrus meridionalis) גם הקרברו וגם הקמפנגו נמצאים במערות גדולות במהלך היום. לפעמים הקרברו רואה צוללן בתלבושת שחורה במחשבה שזה הקמפנגו ומנסה להוריד ממנו טפילים, פשוט זיהה את הצוללון בתור שפמנון! הקרברו מוריד את הטפיל Argulus africanus מין של כינת דגים מעל עור הדג. הטפיל צמוד בקשיחות לעור הדג והקרברו נאלץ בעזרת שיניו המחודדות לגרד אותם מעל הקמפנגו. בזמן רביית הקמפנגו (מדובר באלפי ביצים) הקרברו נהנה מאחרוחות קוויאר דשנות. הקרברו ידוע בזה שהוא יכול לשנות את צבעו מאוד במהירות ובצורה חדה ביותר, מצהוב בהיר אל שחור כהה. בזמן ההטלה של הקמפנגו הקרברו מתגנב וגונב כמה עשרות ביצים. אצל קרברו אחד שנמצא מת ליד חופי האגם בוצעה נתיחה ונמצאו בקיבתו 1068 ביצי קמפנגו.
לקרברו וקמפנגו יש מערכת יחסית מעורערת משהו, ביום הקרברו מגרד מעור הקדנגו טפילים ובלילה גונב ביצים מההטלות שלו.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 250 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים.
הבחנה בין המיניםקלה. הנקבות בהירות בצבעי צהוב בעוד שהזכרים כהים יותר בעלי צבעי חום כהה.
גודל פוטנציאלי16 ס"מ
תזונהבטבע ניזון מטפילים לרוב. יש לספק מזון מלא לציקלידים.
שותפים לאקווריוםמבונות אגרסיביות אחרות.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 300 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 10 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנראה לעיתים רחוקות.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות5577
קישור לפרופיל
תמונות נוספות