דג-קרולאוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיLabidochromis caeruleus
שם עבריקרולאוס
שם לועזיElectric Yellow
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, ישנן מספר וואריאציות גיאוגרפיות.
כלליהקרולאוס הוא המבונה הכי נפוצה בארץ וכמו כן גם ברוב העולם. מדובר בדג עם פופולריות ענקית שזכה לה עקב צבעו הצהוב החזק ומזגו הנוח.
הקרולאוסים הם אינסקטיבורים (Insectivores) משמע, אוכלי חרקים.
באגם לעיתים קרובות נמצאו דגים שבבטנם (לאחר נתיחה) היו עשרות שאריות של חלזונות שנאכלו ע"י דגים אלו.
בטבע רוב הקרולאוסים אינם צהובים אלא בצבע תכלת (קרולאוס בלטינית זה תכלת) בשנת 1956 החוקר הידוע ג'פרי פרייר תפס שני דגים צהובים והחל ברבייתם בצורה אינטנסיבית, עד 1990 כל הקרולאוסים הצהובים שהיו בשבי (המספר הגיעו למאות אלפים כנראה) היו בזכות אותם שני קרולאוסים שנתפסו. ב1990 החוקר הידוע סטיוארט גרנט דרש מהצוללנים שלו שיתפסו לו קרולאוסים צהובים בטבע, ורק לאחר מאמצים רבים, הצוללנים שלו הצליחו לתפוס 22 פריטים בעומק יחסית עמוק באיזור מפרץ נקטה.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 150 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים ומצע חולי.
הבחנה בין המיניםקשה, מדובר בדגים מונומורפים, אין הבלדים בולטים הנראים לעין בין הזכרים לנקבות.
גודל פוטנציאלי14 ס"מ
תזונהאינסקטיבור (אוכל חרקים וחסרי חוליות), יש לספק מזון מלא לציקלידים.
שותפים לאקווריוםמבונות רגועות אחרות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 150 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ מאוד.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות10754
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
קרולאוס
קוראליוס או קורליוס