דג-קריסטי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיAristochromis christy
שם עבריקריסטי
שם לועזיMalawi Hawk
מיקום גיאוגרפיאםג מלאווי, תפוצה בכל האגם
כלליהקריסטי הינה דג מעניין עד מאוד. מדובר בדג מוזר ולא נפוץ במיוחד שנמצא בסביבה הסלעית באגם. הגודל הגדול שלו (27 ס"מ בטבע) וה"אף" האצילי שלו בסגנון רומאי נותנים לדג זה מראה מיוחד. לא מדובר בשחיין טוב בלשון המעטה. הדג בטבע הוא טורף מובהק - שיטת הציד שלו היא להתחבא בכוכי הסלעים ולארוב לטרף (המבונות) הוא תוקף את הטרף כשגופו נמצא בצורה אנכית כאשר רק עין אחת מתמקדת על המטרה, מכאן הוא נע באיטיות ובהדרגתיות ואז מכה מכה חטופה מהצד ומאבטח את הקורבן בין שיניו את שהוא מפסיק לזוז, ובולע אותו. לפני שהקריסטי תוקף הוא נוהג לנענע את ראשו במהירות מצד לצד, פחות משניה לפני התקיפה, חוקרים מעריכים שמדובר בהסחה כדי למשוך את תשומת ליבו של הקורבן.קריסטי
תנאי האקווריוםיש לשכן דג זה באקווריום ארוך וגבוה עם לפחות 500 ליטרים של מים. יש לדאוג למרחב שחיה רב, אך יש לגם למקם כמה סלעים.
הבחנה בין המיניםהבחנה קלה. זכרים צבעוניים ונקבות בצבע אפור - בז'. יש לשים לב שרק בסביבות גיל שנה הזכרים מתחילים לקבל צבע ועד אז קשה להבדיל בין הזכרים לנקבות.
גודל פוטנציאלי27 ס"מ
תזונהפיסקיוור מובהק (טורף). יש להאכיל דג זה במזונות בשריים מסחריים.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים אחרים גדולים שלא מסוגלים להיכנס לדג זה לפה. דג זה יבלע ללא כל בעיה והיסוס כל דג אשר עלול להיכנס לו לפה.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 600 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות6588
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
קריסטי
ציקליד קריסטי
קריסטי
קריסטי