דג-קשת כחולה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMelanotaenia batanta
שם עבריקשת כחולה
שם לועזיBatanta rainbowfish
מיקום גיאוגרפינהרות ומקורות מים באזור האי באטאנה, פפואה המערבית.
כללידג זה שייך למשפחת הקשתות הרחבה המאפיינת במרחבי גידול ותנאים שונים אחד מהשני. דג בגוון כחול הנוטה ללבן בחלקו התחתון, דג זה בא מאזור של איים שמתאפיינים במספר קטן של זנים ואזור מחיה קטן, לכן תפיסתם היא מאוד קשה ומוגבלת לאזור מאוד מצומצם של כ 400 מטר המאופיין בעצי מנגרוב. המיוחד בזן זה הוא שהבדלים בין הזכר לנקבה מאוד קטנים וקשים להבחנה בניגוד לשאר הזנים במשפחה.
תנאי האקווריוםאקווריום 100 ליטר ומעלה , עם תנועת מים חלשה, צמחיה טבעית שחלקה צפופת עלה. מומלץ שהצמחיה תמוקם בחלק האחורי,תוך השארת מקום פנוי מקדימה. תאורה מומלצת-תאורה לא חזקה במיוחד, כמו כן מומלץ לשכן בלהקה של מספר פריטים ביחד.
הבחנה בין המיניםניתן לזהות רק בבגרות, הזכרים בעלי צבע חזק יותר וגוף גדול וגבוהה יותר מהנקבות רק שההבדל מאוד מאוד קטן ולא בולט כמו שאר הזנים במשפחה.
גודל פוטנציאלי10 ס"מ
תזונהבטבע הדג אוכל חרקים קטנים סרטנים זעירים וזחלים ומזון צמחי, באקווריום אוכל כל מזון ומומלץ לשלב אוכל צמחי בנוסף.
שותפים לאקווריוםדג זה הוא דג להקה ולכן מומלץ לשכן מספר פריטים באקווריום. כמו כן דג זה שקט אבל בתקופת החיזור עלול לסכן דגים שקטים אחרים. מומלץ לשכן זנים נוספים של דגים ממשפחת הקשתות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהלדאוג לאקווריום מלא צמחים צפופים ולהקה שתכיל יותר נקבות מזכרים, לאחר מופעי חיזור של הזכרים כל נקבה תבחר את הזכר המתאים לה. מומלץ להתאים את הסביבה והאקווריום לעונה גשומה ע"י יצירת טיפטוף והורדת הטמפרטורה. בעת החיזור הזכר מפעיל לחץ על הנקבה ע"י שחיה מסביבה .כשנקבה מגיבה לחיזורי הזכר, נבחין כי הם נצמדים אחד לשני ונחזה ברעידות. הזוג מפזר את הביצים בין הצמחים. הביצים בוקעות תוך 5-6 יום . במהלך ימים אלו יש לדאוג להחלפות מים זהירות,לשמור על טמפרטורה קבועה, ולדאוג לערכי מים זהים. לאחר הבקיעה יש להאכיל במזון דגיגים, ולאחר כמה ימים ניתן לשלב אף ארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל
כמות צפיות7465
קישור לפרופיל
תמונות נוספות