דג-קשת מנוקדת-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיPseudomugil gertrudae
שם עבריקשת מנוקדת
שם לועזיSpotted Blue-eye
מיקום גיאוגרפיצפון אוסטרליה וגינאה החדשה.
כללידג זה שייך למשפחת הקשתות הרחבה המאפיינת במרחבי גידול ותנאים שונים אחד מהשני. סביבתו הטבעית של הדג היא פלגי מים וצמחיה סבוכה כמו שניתן למצוא בנהרות. לדג מספר מקומות שבהם הוא גדל ולכן קיימות מספר ווריציות שונות ויש לו תנאי הסתגלות טובים. צורת הדג מאוד ייחודית, מבנה סניפריו מזכירים תצורת מניפה ייחודית ומאופיינים בנקודות בצבע שחור, גופו צר ומאורך בגווני ירוק-כחול כסוף ועיניו בגוון כחול בולט. כמו כן בגלל מבנה גופו וסנפיריו לדג זה צורת שחיה מאוד ייחודית ולכן הוא יכול להיות תוספת מרשימה לאקווריום צמחיה.
תנאי האקווריוםאקווריום 40 ליטר ומעלה ,אבל יעדיף אקווריום גדול יותר למרחב שחיה עם תנועת מים, צמחיה טבעית שחלקה צפופת עלה. מומלץ שהצמחיה תמוקם בחלק האחורי,תוך השארת מקום פנוי מקדימה. תאורה מומלצת-תאורה לא חזקה. מומלץ לשכן לפחות 6 פריטים ביחד בגלל היותו דג להקה.
הבחנה בין המיניםניתן לזהות רק בבגרות, הזכרים בעלי צבע חזק יותר סנפירים גדולים יותר וגוף גדול יותר, ישנם ווריאציות שלזכר סנפיר עליון בעל גוון צהוב.
גודל פוטנציאלי4 ס"מ
תזונהבטבע הדג אוכל חרקים קטנים סרטנים זעירים וזחלים ומזון צמחי, באקווריום אוכל כל מזון ומומלץ לשלב אוכל צמחי בנוסף.
שותפים לאקווריוםבכללי דג זה הוא דג שקט לכן מומלץ לשכנו עם דגים שקטים שלא גדולים ממנו. בתקופת החיזור עלול לסכן דגים שקטים אחרים, הזכרים מגלים פעילות יתר, ולכן לא מומלץ לשלבם עם דגים עדינים כגון: טטרות מיקרוגאופגוסים ואפיסטגרמות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהיש לדאוג לאקווריום מלא צמחים צפופים ולהקה שתכיל 8-10 נקבות על כל 2 זכרים. מומלץ לדמות עונת גשמים ע"י הורדת טמפרטורה ויצירת טיפטוף על קו המים. בעת החיזור הזכר ישחה באזור במהירות וירחיק זכרים אחרים כמו כן צבעיו ייתחזקו במהלך תקופת הרבייה. הנקבה תטיל את הביצים כ5-10 כל כמה שעות עד לסיום. למי שרוצה להגדיל את אחוזי הבקיעה מומלץ להעביר את הביצים לאקווריום נפרד, הביצים בוקעות תוך 12-14 יום . במהלך ימים אלו יש לדאוג להחלפות מים זהירות,לשמור על טמפר', ולדאוג לערכי מים זהים. לאחר הבקיעה יש להאכיל במזון דגיגים, ולאחר כמה ימים ניתן לשלב אף ארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע לעיתים קרובות
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
כותבסבי
כמות צפיות7097
קישור לפרופיל
תמונות נוספות