דג-קשת ספלנדידה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMelanotaenia splendida rubrostriata
שם עבריקשת ספלנדידה
שם לועזיRed-striped rainbowfish
מיקום גיאוגרפיפפואה גינאה החדשה, אינדונזיה.
כללידג זה שייך למשפחת הקשתות הרחבה המאפיינת במרחבי גידול ותנאים שונים אחד מהשני. דג שקט בגוון כחול ירוק הנותה יותר ללבן בחלקו התחתון, דג זה מתאים לגידול בקבוצה של 10 פריטים ומעלה המים חומציים בעלי זרימה איטית המדמה נהר זורם. כמו שאר הדגים מאותה משפחה גם דג זה מאופיין בשחיה מהירה היכולה לגרום לפחד פתאומי בדגים אחרים באקווריום.
תנאי האקווריוםאקווריום 100 ליטר ומעלה , עם תנועת מים חלשה, צמחיה טבעית שחלקה צפופת עלה. מומלץ שהצמחיה תמוקם בחלק האחורי,תוך השארת מקום פנוי מקדימה. תאורה מומלצת-תאורה לא חזקה.
הבחנה בין המיניםניתן לזהות רק בבגרות, הזכרים בעלי צבע חזק יותר וגוף גדול וגבוהה יותר מהנקבות.
גודל פוטנציאלי16 ס"מ
תזונהבטבע הדג אוכל חרקים קטנים סרטנים זעירים וזחלים ומזון צמחי, באקווריום אוכל כל מזון ומומלץ לשלב אוכל צמחי בנוסף.
שותפים לאקווריוםבכללי דג זה הוא דג שקט אבל בתקופת החיזור עלול לסכן דגים שקטים אחרים. הזכרים מגלים פעילות יתר, ולכן לא מומלץ לשלבם עם דגים עדינים כגון: מיקרוגאופגוסים ואפיסטגרמות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהלדאוג לאקווריום מלא צמחים צפופים ולהקה שתכיל יותר נקבות מזכרים, לאחר מופעי חיזור של הזכרים כל נקבה תבחר את הזכר המתאים לה. בעת החיזור הזכר מפעיל לחץ על הנקבה ע"י שחיה מסביבה .כשנקבה מגיבה לחיזורי הזכר, נבחין כי הם נצמדים אחד לשני ונחזה ברעידות. הזוג מפזר את הביצים בין הצמחים. הביצים בוקעות תוך 5-6 יום . במהלך ימים אלו יש לדאוג להחלפות מים זהירות,לשמור על טמפר', ולדאוג לערכי מים זהים. לאחר הבקיעה יש להאכיל במזון דגיגים, ולאחר כמה ימים ניתן לשלב אף ארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע לעיתים.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל
כותבסבי
כמות צפיות6015
קישור לפרופיל
תמונות נוספות