דג-קשת פרקינסוני-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMelanotaenia parkinsoni
שם עבריקשת פרקינסוני
שם לועזיParkinson's rainbowfish
מיקום גיאוגרפיפפואה וגינאה החדשה.
כללידג זה שייך למשפחת הקשתות הרחבה המאפיינת במרחבי גידול ותנאים שונים אחד מהשני. סביבתו הטבעית של הדג היא פלגי מים וצמחיה סבוכה כמו שניתן למצוא בנהרות. דג זה מתאפיין בצבעי כסוף על גוון הכחול וכתום זרחני בתבנית ייחודית לכול דג, אין תבנית שחוזרת על עצמה פעמיים. נוטים להתבלבל בינו לבין הקשת הבושמנית אך הזן הזה בעל מבנה גוף קטן יותר וארוך יותר מהקשת הבושמנית.
תנאי האקווריוםאקווריום 150 ליטר ומעלה ,אבל יעדיף אקווריום גדול יותר למרחב שחיה עם תנועת מים, צמחיה טבעית שחלקה צפופת עלה. מומלץ שהצמחיה תמוקם בחלק האחורי,תוך השארת מקום פנוי מקדימה. תאורה מומלצת-תאורה לא חזקה. יש לדאוג להחלפות מים רבות, לפחות 25% בשבוע.
הבחנה בין המיניםניתן לזהות רק בבגרות, הזכרים בעלי צבע כתום חזק, הנקבות ללא גוון כתום בכלל.
גודל פוטנציאלי13 ס"מ
תזונהבטבע הדג אוכל חרקים קטנים סרטנים זעירים וזחלים ומזון צמחי, באקווריום אוכל כל מזון ומומלץ לשלב אוכל צמחי בנוסף.
שותפים לאקווריוםבכללי דג זה הוא דג שקט אבל בתקופת החיזור עלול לסכן דגים שקטים אחרים. הזכרים מגלים פעילות יתר, ולכן לא מומלץ לשלבם עם דגים עדינים כגון: מיקרוגאופגוסים ואפיסטגרמות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהלדאוג לאקווריום מלא צמחים צפופים ולהקה שתכיל יותר נקבות מזכרים. מומלץ לדמות עונת גשמים ע"י הורדת טמפרטורה ויצירת טיפטוף על קו המים. בעת החיזור הזכר מציג לראווה את צבעיו החזקים שרק מתחזקים בתקופת הרבייה .כשנקבה מגיבה לחיזורי הזכר, היא תבחר מקום ותטיל את הביצים, לאחר מכן הזכר יפרה אותם. הביצים בוקעות תוך 7 יום . במהלך ימים אלו יש לדאוג להחלפות מים זהירות,לשמור על טמפר', ולדאוג לערכי מים זהים. לאחר הבקיעה יש להאכיל במזון דגיגים, ולאחר כמה ימים ניתן לשלב אף ארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע לעיתים
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל
כותבסבי
כמות צפיות6140
קישור לפרופיל
תמונות נוספות