דג-ראסטי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיIodotropheus sprengerae
שם עבריראסטי
שם לועזיRusty
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, לרוב באי בודאזולו
כלליאיודוטרופאוס (Iodotropheus) הינו ג'נוס (גנרה) בעל 3 מינים בסך הכל. בעבר נחשב בכלל לג'נוס בעל מין אחד, איודוטרופאוס ספרנגרי (Iodotropheus sprengerae) שהינו הנפוץ מבין שלושת מיני האיודוטרופאוס, חוקרים מעריכים שמדובר במין עתיק יומין. הראסטי נמצא בחלקו הדרומי של האגם. מדובר בדג עם דיסטריביוציה (תפוצה) קטנה מאוד, דג זה נמצא ב3 איים בסה"כ, בואדזולו, צ'יניאמווזי ובצ'ימיאקוואזי.כמו שאמרתי מקודם מדובר באחד הסוגים העתיקים באגם מלאווי, וזה מאופיין ע"י העובדה שדג זה שרד באזורים ספציפיים בלבד שבעלי אוכלוסיה מקומית מצומצת מאוד. להבדיל משאר מינים שמאכלסים מקומות באגם שרק עד לפני כמה מאות שנים אזורים אלו היו יבשים ממים. הדיסטריביוציה הלא אחידה של הראסטי מעידה על כך שהייתה לדג דיסטריביוציה הרבה יותר רחבה בשנים עברו. בשנות ה70 הדג כונה בתחביב מלנוכרומיס ברביס (Melanochromis brevis) בעתיד קיבל את הכינוי ציקליד ראסטי עקב הצבע הסגול- חום שלו. הראסטי הוא אחד הציקלידים הראשונים שיוצאו מן האגם לחו"ל. הראסטי הוא אחת המבונות הכי עדינות שיש באגם, מדובר בדג שלא חופר, לא טריטוריאלי, ולא נוגס בצמחים, ולכן ניתן לשלבו בהרבה אקווריומים קיבוציים (לאו דווקא של ציקלידים). יש לו דימיון להרבה מינים של לבידוכרומיסים (Labidochromis), לא רק מבחינת אגרסיביות וטריטוריאליות אלא גם מבחינת הבדלי הצבעים בין הזכרים לנקבות.ציקליד ראסטי
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 150 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים.
הבחנה בין המיניםמונומורפי, הזכרים והנקבות ללא הבדלים בולטים הנראים לעין.
גודל פוטנציאלי11 ס"מ
תזונהבטבע אוכל אצות. יש לספק תזונה צמחית. יש להוסיף ספירולינה לתפריט.
שותפים לאקווריוםמבונות רגועים ופיקוקים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 150 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא נפוץ. בשנת 2006 דג זה התחיל להיות משווק בארץ בצורה נרחבת, אך בשנת 2008 חלה דעיכה גדולה בשיווקו.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות7462
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
ציקליד ראסטי
ציקליד ראסטי
ציקליד ראסטי
ציקליד ראסטי