דג-ראש גפרית-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיOtopharynx lithobates
שם עבריראש גפרית
שם לועזיAristochromis Red Top
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי בחלקו הדרומי
כלליישנם מספר מינים של אוטופארינקס, הבולט מביניהם הוא אוטופארינקס ליטובטס (Otopharynx lithobates), מדובר בדג מאוד ידוע בתחביב, כיום הדג נמצא בתוך שמורת הטבע באגם ולכן היצוא מהאגם אסור, מה שאומר שהיום ניתן לגדל או לסחור רק בפריטים שגודלו בשבי. אוטופארינקס ליטובטס (או בקיצור OL) נמצא בחלקו הדרומי של האגם ליד חצי האי ננקומבה והאיים הקרובים. מדובר בדג עם הרבה וואריאציות גיאוגרפיות. הוואריאציה המכונה "ראש גפרית" שמגיעה מהאי זימבאבווה רוק אשר הינו האי הכי קטן בתוך האגם אשר הדגים נמצאים בסביבתו. זימבאבווה רוק הינו אי בדרום האגם אשר נמצא בתוך שמורת הטבע בדרום האגם שנקראת הפארק הלאומי של אגם מלאווי.
כמו כן ישנו דג שנקרא פיקוק ראש גפרית ואין להתבלבל בין השניים.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 250 ליטר ומעלה עם מספר סלעים.
הבחנה בין המיניםאבחנה קלה.
זכרים צבעוניים ונקבות כסופות. יש לשים לב שרק סביב גיל של כשנה יתחיל להתקבל צבע אצל הזכרים.
גודל פוטנציאלי15 ס"מ
תזונהאוכל שאריות, יש לספק מזון מלא לציקלידים.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים בינוניים אחרים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 200 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 14 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותהדג הנקי אינן קיים בארץ יותר למרות שהיו מרבים דג זה בצורה סדירה בארץ בעבר.
קיום ישנן הכלאות של הדג שמזכירות את המקור.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות5900
קישור לפרופיל
תמונות נוספות