דג-רוסטראטוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיFossorochromis rostratus
שם עברירוסטראטוס
שם לועזיMalawi Sand Diver
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי (תפוצה בכל האגם)
כלליהרוסטראטוס הינו ציקליד מרהיב ביופיו, עליי אישית הוא הדג האהוב מכולם ואפילו החזקתי בביתי אקווריום שמכיל אך ורק דגים אלו. מדובר בדג גדול ומרשים עם התנהגות ומזג נוחים אשר כיף לצפות בו.
דג זה מאופיין לרוב בצבעי כחול, ירוק, סגול, זהב ואדום.
בטבע, דגיגים קטנים "יורים" את עצמם לתוך החול כאשר טורף מתקרב, וכשגדלים עושים את אותו דבר כשמתקרבים צוללנים. כמו כן ניתן לצפות בהתנהגות זו בשבי כשמנסים לתפוס את הדגים באקווריום. אם ישנו מצע חולי, הדג יעלם לחלוטין לתוך החול בתוך עשירית השניה!
בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר את הדג וקוראים לו (בשגגה) ציקליד שחמט, או חייל רוסטראטוס, למרות ששמות אילו אינם נכונים.
כמו כן, דג זה הינו דג אשר נעקב ע"י קבוצת העוקבים הכחולים, לרוב ע"י המורי דולפין. הרוסטראטוס הינו דג שנובר בחול והופך את המצע ובכך מעלה שאריות של מזון למים וישנם דגים שנקראים העוקבים הכחולים אשר עוקבים לאחר הרוסטראטוס וניזונים משאריות המזון שהוא מעלה מתוך המצע כמו כן, עוקבים אחרי שאר דגים גדולים (לפעמים יכולים לעקוב אחרי דג אחד במשך כמה חודשים, ואף יגרשו דגים אחרים אשר ינסו לעקוב אחריו). פעילות זו לא מפריעה לרוסטראטוס.
תנאי האקווריוםיש לגדל דג זה באקווריום של 500 ליטרים ומעלה עם הרבה מרחב שחיה ומצע חולי.
הבחנה בין המיניםהבחנה קלה עד מאוד. הזכרים צבעוניים והנקבות בצבע אפור-בז'. יש לשים לב, עד גיל של כשנה הזכרים עוד לא מפתחים צבע ונראים זהים לנקבות.
גודל פוטנציאלי40 ס"מ
תזונהיש לדאוג לתזונה בשרית. בטבע הדג ניזון מחסרי חוליות ושאריות שהוא מוצא בחול.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים נוספים וגדולים אך לא אגרסיבים עד מאוד.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהמדובר בדוגר פה פוליגמי. יש לספק אקווריום של לפחות 800-1000 ליטרים עם הרבה מרחב שחיה ומספר סלעים גדולים. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לפחות לכל זכר.
דגים אלו מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של כשנה ו8 חודשים. יש להרבות בהחלפות מים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר, אך לאחרונה ניתן למצוא פה ושם.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות5971
קישור לפרופיל
תמונות נוספות