דג-שרימפס בקבוק-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיAtyopsis moluccensis
שם עברישרימפס בקבוק
שם לועזיAsian Filter Shrimp, Bamboo shrimp
מיקום גיאוגרפידרום מזרח אסיה
כללישרימפס במבוק שייך למשפחת שרימפםי הפילטר, שייחודם הוא ב4 מניפות המשמשות להם לקליטת מזון מגוף המים. שרימפס זה נחשב לענק בקרב השרימפסים הגמדיים, ואינו מזיק כמו שהוא נראה. שרימפס זה מתרבה במים מליחים בלבד. מכיוון שאין הרבה דיווחים על רבייה ניתן להניח שרוב הפריטים הם תפיסת שבי מהטבע.
תנאי האקווריוםנידרש מיכל של החל מ30 ליטרים, וזרימה שכן הבמבוק נעמד מול הזרימה ומלקט את מזונו ממנה. לאק' דרוש מכסה שכן הבמבוק נוטה לברוח מהאקווריום. במידה וגיליתם כי הבמבוק ברח, אין להכניסו ישר למים, אם כי לקחת צלוחית ולמלאה במי האקווריום עד לגובה זימי השרימפס בכדי למנוע חנק, וכל כ-5 דקות להוסיף מים עד לשחייה חופשית של השרימפ, ורק אז להחזירו לאקווריום.
הבחנה בין המיניםאין אפשרות להבחין בין המינים עד אשר הנקבה סוחבת ביצים. למנוסים שביננון ניתן לראות הבדל בכך שבטנה של הנקבה עגולה יותר באיזור הניפות.
גודל פוטנציאלי10 ס"מ
תזונהחלקיקי אוכל דגים שצפים במים ונלכדים ע''י המניפות וכמו כן האבקת מזון שלהדגים היבשה תאכל על ידם, אם לא יהיה אוכל כזה זמין השרימפס אפילו יאסוף מהקרקעית המיכל
שותפים לאקווריוםאת הבמבוק יש לשכן עם שותפים רגועים, כמו דגים טרופיים, אין לשלבה עם ציקלידים או עם דגים המנסים לתפוס אותה.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהרביית במבוק בדומה לשאר השרימפסים המליחים הינה קשה. תהליך הרבייה יכול להתרחש במים מתוקים אך הרבייה עצמה חייבת ליהיות במים מליחים.
יש לשכן 2-3 נקבות לזכר, ולאחר שהנקבה נושאת ביצים יש להעבירה בהדרגה למים מליחים, כלומר כל יום להעלות את רמת המליחות במים במשך כ-5 ימים. לאחר מכן הנקבה תטיל את הביצים והביצים יבקעו לשלב פלנקטוני, ויעברו עוד שני שלבי שינוי צורה עד למראה צורת בוגר. בשלב בקיעת הביצים יש להוציא הנקבה ולהחזירה בתהליך הפוך לתהליך הכניסה למיכל המים המתוקים. את השרצונים יש להאכיל במזון אבקתי, ובגודל של כ-2 ס"מ יש להעבירם למיכל בתהליך בו העברנו את הנקבה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע מעת לעת.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH6 עד 12
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות8254
קישור לפרופיל
תמונות נוספות