דג-שרימפ גולדפלייק אדום-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCaridina sp. "Red Goldflake"
שם עברישרימפ גולדפלייק אדום
שם לועזיRed Goldflake Shrimp
מיקום גיאוגרפיסולאווסי-אינדונזיה
כלליהטרנד החדש בעולם השרימפסים. השרימפסים החדשים מסאוולסי שינו את פני התחביב שכן הם יפים בטירוף אך גם קשים מאוד לגידול.
השרימפסים מגיעים מהאי סאוולסי (Sulawesi) באינדונזיה, ושם יש מס' נהרות ואגמים שאספו משם את השרימפסים. האגמים העיקריים הם: פוסו מלילי וטואווטי. בשנה האחרונה יצאה משלחת אוניברסאלית לבחון את בתי הגידול של השרימפסים ובעלי החיים השונים בכדי לתת אינדיקציה נכונה ומדעית לגבי אורך חיהם וגידולם. לא הרבה ידוע על השרימפסים הללו אבל מהמעט שידוע הוא שהם צריכים מים קשים כמו של הברז אך ללא מתכות כלל, בעלי PH גבוה וטמפ' גבוהה, אך ללא מתכות כלל ועם מקסימום של 400 מיקרו סימנס. הגולד פלייק הינו שרימפ בצבע אדום יין, ועליו הונחו באומנות פתיתי זהב. השרימפ הנ"ל הוא מהגדולים יותר מזני השרימפסים שבאו מסאלווסי.
תנאי האקווריוםנפח מיכל מינימלי: החל מ-45 ל'.
המצע צריך לכלול חומרים ללא מתכות כלל במיוחד לא עופרת ונחושת. עדיף שהמצע יכיל מעט חול אלמוגים גרוס בכדי להעלות את הקשיות. לגבי המים יש מחלוקת, יש המעדיפים לשים מי אוסמוזה ולהעלות את הקשיות בעזרת כימיקלים או דקורציות (אני באסכולה הזו) ויש הדוגלים בטפטוף מי ברז בשילוב של אנטי כלור ומנטרל מתכות איכותי.
דקורציות: מוסים למינהם וצמחים שלא דרושים דישון ויכולים לעמוד בטמפ' של 27 מע' ומעלה.
הבחנה בין המיניםאין אפשרות להבחין בין המינים עד אשר הנקבה סוחבת ביצים. למנוסים שביננון ניתן לראות הבדל בכך שבטנה של הנקבה עגולה יותר באיזור המניפות.
גודל פוטנציאלי4 ס"מ
תזונההתזונה של שרימפ זה היא עדינה ועדיף לפזר לו מרק ספירולינה על מקום מושבו, יש להאכיל בקמצנות רבה שכן השרימפ לא אכלן גדול. מזון נוסף הינו מזון צמחי ובליות שוקעות ייעודיות.
שותפים לאקווריוםאין לשכן עימו דגים אגרסיביים ובכלל עדיף לשכנו לבד או עם שרימפסים ננסיים אחרים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהמרגע שהשגנו את התנאים הרואיים שנכתבו בפרופיל זה, הרבייה תיהיה פשוטה. אמנם זוהי לא דנטיקולטה וייצאו עד כ25 שרימפסונים, אך כאשר יש תנאים טובים השרימפס מתרבה תדיר. לאחר כ25-30 יום יבקעו הביצים והנקבה תשחרר אות. השרימפסונים נראים בדיוק כמו הוריהם.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH6 עד 12
קושי גידולבינוני
כותבevox
כמות צפיות4364
קישור לפרופיל
תמונות נוספות