דג-תולעי דם-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיChironomus dilutus
שם עבריתולעי דם
שם לועזיChironomus dilutus, blood worms' parents
מיקום גיאוגרפיכל העולם
כלליתולעי הדם הינם המזון החי החביב ביותר בקרב מגדלי דגי הנוי ונחשבים כמחזקי צבע ומזרזי רבייה מצויינים. תולעי הדם הם בעצם הלארוות-זחלים של היתוש הלא עוקץ-Chironomus dilutus. זהו יבחוש-יתוש קטן עם גפי פה דוקרות מוצצות . הבוגרים חלקם ניזונים במיצי צמחים , יש המשמשים כמאביקי פרחים . הנקבות רובן מוצצות דם ישנם כ-60 מינים בישראל , ביניהם הברחש המצוי. יבחושים אלו ניתן למצוא בשדות פרחים ובמשקים חקלאיים. תולעי הדם הם ביצים שבקעו בתנאים המתאימים ויפורט על התהליך תחת קטגוריית הרבייה.
תנאי האקווריוםברמת העיקרון בגלל שזהו יבחוש יש להחזיקו במתקן דמויי כלוב בעלת רשת עם צפיפות מיקרונית, ממש כמו הרשת לגידול ארטמייה. בתחתית הכלוב יש לשים כלי עם מים בגובה סנטמטרים ולהאכיל את היבחושים בנקטר צוף פרחים או פרחים בעלי אבקנים מפיצי ריח.
הבחנה בין המיניםניתן להבחין בין המינים אצל היבחושים ההורים. הנקבה ציבעונית יותר. הזכר בעל זנב שפיצי ומדורג הרבה יותר משל הנקבה.
גודל פוטנציאלי1 ס"מ
תזונהאת התולעים יש להאכיל באינפוזוריה או נקטר צוף פרחים. את ההורים יש להאכיל בנקטר צוף פרחים או באבקני פרחים.
שותפים לאקווריוםמכיוון שבאקווריום יאכלו את תולעי הדם אין לשכן עימם שום דג. עם היבחושים אסור לאכלס מינים שיאכלו אותם או שיאכלו את מזונם.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייההרבייה קלה ברגע שהקמנו את המתקן שלהם כמו שצריך. יש לדאוג לטמפרטוה שביין 24-28 מעלות ולדאוג למזון בשפע. לאחר כיום יומיים יטילו היבחושים ביצים בכלי המים שיבקעו לאחר כ48 שעות. אלו תולעי הדם שלנו. ניתן להאכיל איתן ישר את הדגים אך אם רוצים להקפיא אותן התהליך קצת יותר מסובך שכן יש לבצע הקפאה מיידית בדומה לירקות קפואים שמתבצעה בתעשייה בעיקר בעזרת חנקן (nitrojen). התולעים שבוקעות הופכות ליבחושים תוך שבוע עד שבוע וחצי בתנאי אקלים נאותים ויכולים להתחיל את מחזור החיים לאחר כשבועיים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותניתן להשיג תולעי דם חיות בחוות גידול.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH1 עד 16
קושי גידולקשה
כותבevox
כמות צפיות14566
קישור לפרופיל
תמונות נוספות