דג-תולעי טוביפקס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיTubifex tubifex
שם עבריתולעי טוביפקס
שם לועזיtubifex worm
מיקום גיאוגרפיבמקווי מים, בעיקר ביצות ומים מעופשים
כלליהטוביפקס היא שם כולל למשפחה בעלת מינים רבים, אך ההבחנה בינהם היא כמעט ובלתי אפשרית. הטוביפקס נחשבת למזון מזין מאוד עשיר בחלבונים וניתן בעיקר כאשר רוצים לזרז רבייה או להקפיץ גודל של דגים. הטוביפקס איננה לארווה והיא נשארת תולעת כל ימי חייה. בשביל לגדל תולעי טוביפקס לא צריך הרבה. יש לקחת מיכל ולמלא מים בגובה ס"מ שניים. לאחר מכן יש לאסוף מהפילטר של הדגים את כל הבוצה והרפש ולהניח בתוך המים עד ליצירת מרקם בוצי-מיימי. לאחר מכן לקנות/להשיג טוביפקס ולשים בכלי. הטוביפקס אוהבים טמפרטורות נמוכות יחסית וישגשגו בטמפ' שבין 20-24 מעלות. יש לזכור כי בכדי להאכיל בטוביפקס צריך לדעת כי התולעים מסוגלות להתרבות (כלומר בנות חצי שנה ומעלה) בכדי שהאוכלוסיית תולעים שלנו לא תדולל. בכדי להאכיל בתולעים אלו יש להוציא את כל המזהמים מתכום ולכן יש להוציא קבוצה מסויימת שאיתה נרצה להאכיל ואז לשים אותם בכלי עם מים נקיים שטופלו באנטי כלור. לאחר כ-5 שעות יש להחליף המים שוב ולשים מים נקיים לעוד כ-5 שעות. לאחר זמן זה ניתן להאכיל את התולעים. יש כאלו המכינים כמות גדולה להאכלה ופשוט שומרים אותן במקרר להאטת המטבוליזם של התולעת. ניצן להאכיל רק בתולעים אדומות-לבנות. תולעים לבנות לגמרי הן מתות או בדרך לשם.

ניתן להאכיל ביצורון זה
תנאי האקווריוםבכלי בו שמים אותם יש לדאוג לטמפ' 20-26 מע'. יש לשים להם מידיי שבועיים רפש חדש היישר מהאק'. יש לשים לב לתולעים מתות ולפלות אותן החוצה.
הבחנה בין המיניםכמעט בלתי אפשרי להבחין בין המינים.
גודל פוטנציאלי3 ס"מ
תזונההטוביפקס עובדים בצורה דומה לבקטריות בפילטר והן ניזונים מאותן החומרים שמתפרקים מצואת הדגים או מריקבון המזון.
שותפים לאקווריוםאין לשכן עימם בע"ח שיראו בהם כמזון.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהקלה.
מרגע שהשגנו קבוצה של תולעי טוביפקס וניתן להסיק שהקבוצה בת לפחות חצי שנה הרבייה תיעשה בכמויות. כל עוד יינתן להם מזון בשפע וטמפ' נוחה הן יתרבו.
הטוביפקס יטילו ביצים אל תוך הרפש ולאחר כ24-36 שעות התולעים החדשות יצוצו לעולם.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח אצל בעלי חוות ומגדלים מנוסים
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH3 עד 16
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות10384
קישור לפרופיל
תמונות נוספות