דג-תנין מלאווי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיLichnochromis acuticeps
שם עבריתנין מלאווי
שם לועזיMalawi Gar
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, תפוצה בכל האגם
כלליהליכנוכרומיס אקוטיספס מכונה גם דג התנין של אגם מלאווי עקב צורת הגוף והפה המעניינים שלו. מדובר בדג בעל גוף דחוס בדומה לדגים מהגנרה דימידיוכרומיס (Dimidiochromis). דג זה ניזון בעיקר מזחלי חרקים וממבונות קטנות. בשבי לא נצפתה התנהגות של טרף דגים קטנים ממנו. דג זה מגיע מהסביבה החולית ומהסביבה המעורבת (הסביבה בה חלקים חוליים נפגשים עם חלקים סלעיים באגם). הוא משייט באיטיות ובקצב קבוע לאורך הסביבה הזאת ועוצר רק כשהוא מזהה טרף פוטנציאלי.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 500 ליטרים ומעלה עם הרבה מרחב שחיה
הבחנה בין המיניםאבחנה קלה.
זכרים צבעוניים ונקבות כסופות. יש לשים לב שרק סביב גיל של כשנה יתחיל להתקבל צבע אצל הזכרים.
גודל פוטנציאלי30 ס"מ
תזונהמדובר בדג פיסקיוור (טורף) ולכן יש לספק תזונה בשרית.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים גדולים אחרים.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 600 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא קיים בארץ.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות5595
קישור לפרופיל
תמונות נוספות